Hedef

Şekerli Balon Site içeriğimiz Hakkında,

Değerli çocuklarımızın gelişimine yönelik, özellikle 0-6 yaş okul öncesi ve sonrası ilkokul gurubu çocuklar için bilinen ama unutulan oyunlar, az bilinen eğitici oyuncaklar, oyuncak yapımı, sağlık konuları, eğitim ve gelişim problemlerine yönelik uzmanların görüşlerininin çeşitli kitaplar ve sitelerden resim, video, müzik, çocukların sevdiği yemek ve tatlılar resimler v.b. paylaşımlara yönelik aileler ile aramızdaki iletişim artırmak için düşünülmüştür.

Sitemizde geliştirmeyi düşündüğümüz en önemli bölüm ise deneyler, çocuk becerileri, eğitici oyuncaklar ve bunların evdeki imkanlarla hatta birçok kez atık malzemeler ile yapılması konusudur.

Çocukların gelişme döneminde ebeveynleri ile birlikte oynaması çok önemlidir.Sevginin paylaşımında ve çocuklarımızın gelişiminde çok önemli rol oynar.Çocuğun endişe ve korkusunu günlük stresini alır.Ancak anne ve baba olarak eve işten yorgun olarak geldiğimiz için bir çok kez düşünürüz ancak aklımıza oynayacak yada yaptıracak bir faaliyet gelmez.
Zaman boşa geçer ve çocuklarımız hızla büyür.Geçen zaman da su gibi geçer gider...

Ayrıca yetişmekte olan çocuklarımızın Televizyon, Tablet ve Cep Telefonu gibi tek yönlü iletişim cihazlarından kurtarmak ve daha sosyal yetenekli ve ailesi ile bütünleşik bireyler yetiştirmek için öneriler sunmak olacaktır.Bahsettiğimiz cihazlar verici, çocuk ise alıcıdır.Bu cihazları biz ve çocuklarımız kullandığında tek yönlü iletişim gerçekleşmiş olacak ve çocuk sadece verileni alacaktır.Televizyon, Tablet ve Cep Telefonu üzerinden verilen bilgi yanlış ise çocuk gelişme döneminde iyi kötü net ayrımı yapamayacağı için belki de ihtiyacı olmayan yada kendisi için yanlış olan bilgiyi alacaktır.

Bu nedenle de bizim çocuklarımıza ayıracağımız zaman çok değerlidir.Onları biz yetenekli olarak yetiştirelim.Bu teknolojik cihazların eline teslim etmeyelim.Bu cihazları da içeriklerini kontrol altında tutarak eğitim amaçlı kontrollü kullandıralım.

Çocuk parklarımız boş kalmasın.

Sevgi ve Saygılarımızla
Şekerli Balon 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder