24 Kasım 2017 Cuma

Öğretmenler Günü Kutlu Olsun ! 24 Kasım

Ben Baş öğretmenimiz, kurtarıcımız sevgili Atamızı neden sevdim  ? 

Akıllı ve Zeki bir insanı kim sevmez.
- İnsanlarımızı ortak paydada buluşturup, ülkemizin kurtulabilmesi için canını feda eden o dur.
- İnsanlarımızı çok çalışmaya sevk eden, ülkemizin kazanması için örgütleyen o dur.
- Köylümüz dahil herkesi dinleyen ve ülkemiz için elinden gelen devrimi yapan o dur.
- Büyük millet meclisimizde ülkemizin iyiliği için kanunlar çıkarılmasına ön ayak olan o dur.
- Köy enstitülerini kurduran o dur.
- Eski Türkçe'den bizi kurtarıp, latin alfabemize geçmemize vesile olan o dur.
- Bildiklerini Milletimiz ile paylaşan, gençken subay okulunda edindiği bilgiler ve pratik zekası ve  geleceği gören ufku ile bize her alanda uzun ve hızlı kalkınmaya yönelik bir rota çizen o dur.
- Vatanımızda ilkleri ülkemizin kasasında para yokken yaptırtan, fabrikalar kurduran, tren rayı döşettiren, bankalarımızı kurduran ve güçlendiren, kısacası savaşlardan yeni çıkmış bir ülkeyi örgütleyen ve şahlandıran o dur.
Düşünün ki, çocuk bayramından, uçak fabrikasına, pilotuna ve devrimlerine, yurt dışı antlaşmalarına varıncaya kadar kısa sürede aklıma gelmeyen daha bir çok şeyi ülkesi için düşünüp yapan ve bunları yaparken sevgi ve güler yüz ile o imkansızlıklar içinde gösterişe, kibire kapılmadan yapan kendisine müteşekkir olduğumuz Yüce Allah'ın izni ile başımıza gelen değerli büyüğümüz Senin Öğretmenler gününü ve tüm sevgili öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlarım.
Öğretmenlerimiz bizim için çok önemli ve tabi onların başı milli eğitim.Ülkemizin geleceği önce sizlere sonra çocuklarımıza emanet.Çocuklarımız için olan paha biçilmez sabrınıza, emeklerinize sonsuz teşekkürler.Sevgi ve sayılar...

@sekerlibalon 2017Hiç yorum yok:

Yorum Gönder