16 Kasım 2016 Çarşamba

Soğanı Odanıza Koyarsanız Bakın Neye Faydası Oluyor

SOĞANI ODANIZA KOYARSANIZ BAKIN NEYE FAYDASI OLUYOR ? 

Kısa yaşanmış bir olayı ekleyerek isterseniz faydasını size aktaralım; 

"1919 yılında, dünyada 40 milyon kişi gripten öldüğünde, bir doktor birçok çiftçiyi griple mücadelede yardım amacıyla ziyaret eder.
Ziyaret ettiği bir çiftçi ve ailesi çok sağlıklıdır.Doktor böyle olabilmesi için aileye diğer ailelerden farklı ne yaptıklarını sorar.Ve yanıt olarak çiftçinin hanımı, odaya bir tabak içine soyulmamış bir soğan koyduklarını söyler. Doktor buna inanamaz ve bu soğanlardan birini alarak laboratuvarda inceler ve soğanın içinde grip virüsünü görür. Soğan açıkça grip bakterisini içine çekmiş ve bu sayede de aile sağlıklı kalmıştır.”

Metrodan, servisten, otobüsten ve çocuklarımızın okul ve kreşlerden aldığı grip virüsünü akşam uykumuzda evimizde en azından engelleme veya aile içinde birbirimize bulaştırmama adına 1 adet soğanı soymadan yada (ben öyle yapıyorum ikiye bölerek) çocuğumuzun yatak odasına kendi yatak odamıza düz tabak içinde başucuna koyuyorum.
İnanın çok faydasını görüyoruz.Her gün soğanın kuruyan bölümünü kesiyoruz.Çok kurumuşsa da yenileri ile değiştiriyoruz.Soğan tüketimimiz bir hayli arttı.Bizde daha rahatız, çocuğumuzda.İlaç içip acaba ne zaman iyileşeceğiz, geçecek mi diye beklemekten çok daha iyi olduğu kesin.

Soğanla ilgili size bir faydalı bilgi daha; 
Çocuğunuzla dışarıdasınız örneğin parkta yada deniz kenarında.Kazara (inşallah olmaz) eli yada parmağı kesildi.Yakında eczane yok yada pazar günü kapalı ne yaparsınız ? 
Hemen Manavdan mor soğan yoksa normal soğan satın alarak suyunu sürebilir, damlatabilirsiniz.

Bu konuyu beğendiyseniz aşağıdan facebook, twitter, goggle+1 plus vb. paylaşırsanız yada yorum yazarsanız çok memnun oluruz.

Sizlerin çocuklarınız ile yaptığınız boyama, aktivite, deney v.s. bize göndermenizi
bekliyoruz Sitemizde yayınlayalım.
Teşekkürler, saygılarımızla...

ŞEKERLİ BALON 2016
http://sekerlibalon.blogspot.com.tr/
sekerlibalon@gmail.com
Bu sitede mevcut olan içerik kendi düzenlememiz yazı ve resimler hem kendi üretimimiz hem de çeşitli kaynaklardan alıntıdır.Kaynağı belli olan ve bizim kaynağına ulaşabildiğimiz materyal(fotoğraf, video, resim) için ilgili alanda kaynak not olarak gösterilecek, ilgili link siteye ilave edilecektir.Sitemizde yayınlanan tüm içerik, bizim tarafımızdan ve internet üzerinden youtube,facebook ve blog gibi paylaşıma sunulmuş kaynak sitelerden alındığı için, sitemiz yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz.Sitemizde telif haklarının size ait olduğu bir içerik varsa ve bunu kaldırmamızı isterseniz, iletişim sayfamızdan bizimle iletişime geçtiğiniz takdirde içerik yayından kaldırılacaktır.Bazı materyallerin üzerine eklediğimiz email ve site adresimiz sadece yayını temsilendir.
İlginize teşekkür ederiz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder